Diskuzní prostor

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: [1] 2 3 4 5 6
Autor Téma:Diskuze
Petra-
Bubeníčk-
ová
Moderátor
Příspěvků: 1
Příspěvek Diskuze
dne: Monday, 08. 12. 2014, 17:02

Která z uvedených prezentací vás oslovila nejvíce a proč?

Klára-
Pilnáčko-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Wednesday, 10. 12. 2014, 15:53

Nejvíce mě oslovila prezentace s názvem Čtení není jenom pro šprty. Kromě zvýšení čtenářské gramotnosti se mi líbí, že je zde počítáno s přípravou na maturitu a na VŠ, kdy žákům s četbou někdo (nehledě na učitele) pomůže a ukáže jim, jak pracovat s literaturou. Žáci pak budou moci některé poznatky aplikovat i na povinnou četbu, apod. Také mě zaujala práce s odborným textem, ne jenom s beletrií.

Jana-
Tauchmanov-
á
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Saturday, 13. 12. 2014, 19:16

Nejvíce mě zaujala prezentace o historické próze pro děti. Moc se mi líbi, že je vytvořená opravdu pro děti (úvod, otázky před každou knihou), je hezky přehledná a není zbytečně přeplněná dlouhými texty. Myslím si, že by je tato prezentace mohla zaujmout. Také mě zaujala prezentace na téma próza s dětským hrdinou. I zde se mi líbí, že je prezentace přehledná. Dozvěděla jsem se z ní také o nových knížkách, které jsem před tím neznala a určitě je někdy využiji.

Taťána-
Metelková
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Saturday, 13. 12. 2014, 21:40

Jelikož učím v mateřské škole a často pracuji s pohádkou, věnovala jsem pozornost prezentacím na téma autorská a lidová pohádka. Z autorských pohádek mě zaujaly knihy Marie Kubátové a Lucie Křesťanové, které určitě využiji v tematických plánech týkajících se poznávání světa a života lesních zvířat. Z novodobého zpracování klasických pohádek K. J. Erbena a B. Němcové mě zaujalo jejich přepracování od autorek Gebhartové a S. Kopecké. Mám zkušenost, že děti rády srovnávají různé varianty stejného pohádkového příběhu a rády domýšlejí vlastní konce pohádek. Komiksové zpracování českých pohádek L. Lomové určitě ocení slabší čtenáři, kteří vyhledávají kratší texty.

Gabriela-
Plachá
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Sunday, 14. 12. 2014, 13:42

Nejvíce jsem se zajímala o prezentace zaměřené na fantasy literaturu pro děti a mládež. Tento žánr mi není zcela blízký, atak jsem zhlédnutí těchto prezentací brala jako inspiraci do své budoucí praxe. Zaznamenala jsem tituly knih, jež jsem předtím neznala. Prezentace s přehledem knih zaměřené na historickou prózu mi umožnila seznámit se s velmi poutavými knihami, které by se mohly stát zajímavým vhledem do historie i pro malé čtenáře. Prezentace s výše uvedeným zaměřením tedy hodnotím pro mne za nejpřínosnější.

Lucie-
Kostingero-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Sunday, 14. 12. 2014, 14:03

Mě nejvíce zaujal projekt „Pročtěte se pátou třídou“. Líbí se mi, že je využita soutěživost dětí, společná práce a spolupráce s knihovnou. Velmi dobře je promyšlena část s otázkami, zpětnou vazbou a představení děje, kde se zamezí dětem, aby četly na internetu jen stručné obsahy knih. I závěr projektu ukončený získáním diplomu, je pro děti velkou motivací.

Lucie-
Khýrová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Sunday, 14. 12. 2014, 16:55

Citováno z Petra Bubeníčková dne Monday, 08. 12. 2014, 17:02
Která z uvedených prezentací vás oslovila nejvíce a proč?

Jelikož mám ráda komixovou tvorbu a pohádky, zaujala mě prezentace kolegyň Kozlovské a Koskové a také Marcely Nováčkové. V obou prezentacích jsem pár titulů znala, ale všechny rozhodně ne. Určitě si stáhnu všechny prezentace, protože v mojí budoucí praxi se mi bude hodit jakýsi sborník nových knih. Obsahově se mi líbí prezentace stejně. Co se týče anotací, jsou velice stručné a dá se z nich dobře poznat, o čem příslušné knihy. Vzhledově se mi více líbí prezentace p. Nováčkové, protože v ní má i přímo ukázky z knih, které mi o knize sdělí více, než jen titulní strana.
Samozřejmě, že i prezentace ostatních kolegyň jsou pěkné, jen mám blíže k pohádkám a komixům.

Zuzana-
Dlabolová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Sunday, 14. 12. 2014, 16:58

Asi nejvíce mě zaujala a zajímala prezentace Detektivka pro děti od Veroniky Šolínové. Dle mého názoru je tento žánr velmi vyhledávaný dětmi. Příliš mnoho detektivek pro děti neznám, proto mi tyto prezentace přijdou velmi užitečné, můžeme se navzájemn obohatit o spoustu zajímavých titulů s různých žánrů. Zmíněná prezentace je velmi hezky zpracovaná, přehledná, tituly v ní obsažené vypadají zajímavě.

Anna-
Kalová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Sunday, 14. 12. 2014, 17:06

Jako jednu z opravdu povedených prezentaci považuji stylovou práci Terezy Biedermannové, protože se přiblížila dívkám i zvolením moderního vzhledu prezentace, čímž již namotivovala dívky. Jinak se mi líbí všechny práce, díky který získáváme přehled a hlavně zásobárnu nových knih. Byl to velmi dobrý nápad, udělat takovýto server.

Martin-
Vondrák
Administrátor
Příspěvků: 3
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Sunday, 14. 12. 2014, 17:41

Dobrý den, právě dochází k nahrávání dalších prezentací na portál InPdF. Vyčkejte prosím s diskuzí na jejich zveřejnění (14.12.2014 ve večerních hodinách). Děkuji.
Hotovo

Sidonie-
Ilšnerov-
Nováček
Příspěvků: 2
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Sunday, 14. 12. 2014, 20:05

Nejvíce mě v této rubrice zaujal projekt "Pročtěte se pátou třídou".. Pro děti z pátých tříd je to myslím si velmi užitečné, zajímavé, soutěživé. Jsou ve správném věku, kdy je "dovést" nenásilně do prostředí knihoven. Tento věk je pro ně rozhodujícím, zda je knihovna osloví, nebo také ne. Velmi se mi líbí nápad spolupráce s knihovníkem. Děti určitě potěší, že si knížky mohou vybrat samy. A nakonec získání diplomu ano, jen bych zvážila, od koho získat finanční prostředky.

Sidonie-
Ilšnerov-
Nováček
Příspěvků: 2
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Sunday, 14. 12. 2014, 20:16

Chtěla bych se jen v krátkosti vyjádřit k projektu "čtení není jen pro šprty". Myšlenka asi dobrá, jen si myslím, že pro SŠ příliš "dětinská". Kdo se bude chtít na SŠ literárně vzdělávat, bude ho bavit nějaký směr, problematika, ten si knížku vždy najde, zaopatří. Ať v knihovně, nebo někde jinde. A do této skupiny budou patřit určitě i studenti/žáci, kteří se čtení(dle jedince potřebnému)věnovali už na ZŠ. Tento projekt by se mi líbil/byl by aktuální tak pro ZŠ(2.stupeň).

Jolana-
Navrátilo-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Sunday, 14. 12. 2014, 20:47

Nejvíce mě zaujala prezentace na téma Dětské encyklopedie, a to proto, že jsem o některých z nich neměla ani tušení a myslím, že encyklopedie zpracované pro dětského čtenáře mohou být velmi dobrou pomůckou pro výuku na prvním stupni ZŠ.

Veronika-
Hradilová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Sunday, 14. 12. 2014, 21:45

Velmi mě zaujala prezentace od Gabriely Plaché a Veroniky Kyralové. Podle mého názoru vybraly velmi zajímavé knihy s dětským hrdinou, které děti určitě osloví. Líbí se mi také, že je prezentace zpracovaná velmi přehledně, a obsahuje jako jedna z mála, od jakého věku je každá kniha vhodná.

Lucie-
Židová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 15. 12. 2014, 11:12

Nemohu si vybrat, která z prezentací je nejpovedenější. Všechny jsou velmi zajímavé a mne jako vášnivému čtenáři přináší mnoho knižních tipů. Oceňuji snahu všech, aby přiblížili knihu čtenáři.

Aneta-
Byrtusová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 15. 12. 2014, 12:11

Nejvíce mě zaujaly logopedické pohádky, nevěděla jsem, že jich existuje tolik. Myslím si, že to je velmi dobře využitelné. Také mě zaujala nabídka fantasy knížek, protože dnešní děti tento žánr láká a mě naopak vůbec, takže to je pro mne výborný vhled i do této tématiky.

Klára-
Zacharová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 15. 12. 2014, 13:08

Oslovila mě práce Terezy Biedermannové, která prostřednictvím zajímavé prezentace motivuje dívky ke čtení. U prezentace hodnotím jako pozitivní moderní vzhled, což by mohlo dívky oslovit a k četbě nalákat.

Petra-
Urbanová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 15. 12. 2014, 16:13

Všechny prezentace jsou zajímavé a podle mého názoru velmi zdařilé. Pro praxi jsou výbornou zásobárnou přehledu knih a žánrů. Jelikož jsem nikdy příliš moc nečetla, mohou mě knihy v prezentacích inspirovat k užití v hodinách literatury. Zaujala mě prezentace Dominiky Javůrkové, která v ní představuje encyklopedie. Mezi dětmi jsou encyklopedie velmi oblíbené a děti si zajímavosti dobře pamatují. Informace se také dají využít v dalších předmětech ve škole.

Andrea-
Jandová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 15. 12. 2014, 18:29

Mě osobně nejvíce zaujala prezentace Terezy Biedermannové, která tvořila prezentaci na prózu s dívčí hrdinkou. Zaujala mě nejen tím, jak je barevně zpracovaná, má zajímavé písmo, ale také tím, že jsem ráda v dětství četla tyto knihy a myslím si, že prezentované knihy bych si s radostí přečetla i dnes 🙂 Je to velice dobrá pomůcka pro učitele, aby dokázali nabídnout dobrou literaturu speciálně pro děvčata a třeba i motivovat pro domácí čtení.

Šárka-
Matějkov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 15. 12. 2014, 18:50

Vybrat pouze jedinou prezentaci je těžké. Myslím, že prezentace nám pomohou trochu více se zorientovat v několika titulech věnovaných určitým žánrům. Dávám přednost prezentacím, u kterých je méně rozsáhlých textů, spíše krátce popsané s ukázkami z knih. Líbily se mi prezentace G. Plaché a V. Kyralové (Próza s dětským hrdinou) a V. Šolínové (Detektivka).

Stránky: [1] 2 3 4 5 6