Diskuzní prostor

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6
Autor Téma:Diskuze
Dominika-
Javůrkov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 15. 12. 2014, 19:02

Zaujalo mě více prezentací a nedokáži říci, která nejvíce. Pro mě je tu spoustu povedených prací a mnoho námětů na zajímavé knihy. Oslovily mě prezentace, které jsou graficky zajímavé(design se hodí k tématu,...), také ty, kde je méně textu a ve kterých jsou otázky nebo úkoly pro děti.

Eliška-
Haniková
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 15. 12. 2014, 20:04

Na každé prezentaci je něco, co stojí za zmínku. Avšak asi nejvíce se mi líbí práce od Zuzany Navrátilové (nonsensové pohádky). Kldadně hodnotím nenáročné pozadí a písmo, zajímavé ukázky z knih a základní informace týkající se jednotlivých autorů. Použité zdroje jsou přehledně rozdělené. Celkově prezentace působí velmi čistě a příjemně.

Magda-
Koudelkov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 15. 12. 2014, 20:48

Prošla jsem, stejně jako řada kolegyní přede mnou, více prezentací a je skutečně těžké posoudit, která prezentace je nejlepší. Každá je jiná a každá je svým způsobem v něčem nápaditá a hezká. Pokud bych však musela říci, která mě nejvíce zaujala, pak bych vybrala asi dvě. První je od kolegyně Šárky Matějové - Zvířecí hrdina v literatuře pro děti a od kolegyně Bc. Vladimíry Vondráčkové - Logopedická tématika v dětské četbě. Obě mají spíše kratší texty, avšak názorné ukázky a jsou velmi hezky a poutavě zpracovány. Určitě však využiji i další prezentace v praxi.

Kamila-
Bartošov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 15. 12. 2014, 23:26

Myslím si, že je opravdu těžké vybrat z takového množství povedených prezentací jen jednu. Využiji jistě většinu z nich ve své praxi. Kdybych však přeci jen měla vybrat, líbí se mi přehledně zpracovaná prezentace Terezy Biedermannové.

Veronika-
Linhartov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Tuesday, 16. 12. 2014, 14:19

Všechny prezentace představují pro mě velký přínos z hlediska velkého množství knih, které lze využít při výuce nebo nabídnout žákům jako mimočítankovou četbu. Zaujaly mě logopedické pohádky od Vladimíry Vondráčkové, jelikož se v této literatuře tolik neorientuji. Logopedické pohádky představují veliký přínos do výuky, jelikož poslední roky je vada řečí u žáků častější.

Tomáš-
Rell
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Tuesday, 16. 12. 2014, 17:36

Nejvíce mě zaujala prezentace Historická próza od Lucie Tmějové. Sám se historií ve volném čase zabývám, baví mě hledání souvislostí a souhlasím s autorkou, že historii lze podat i jinak, než v datech či statistických ročenkách. Princip školy hrou je konec konců dlouhodobě známý, takže forma obrázků, her, stylizací apod. je skutečně inspirující.

Veronika-
Adamcová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Tuesday, 16. 12. 2014, 19:39

Líbí se mi samozřejmě více prezentací, protože vybrat z takového množství jednu, je těžké. Nejvíce mě ale zaujala prezentace s názvem Logopedická tématika v dětské četbě od Bc. Vladimíry Vondráčkové. Myslím si, že takové příručky a knížky jsou v dnešní době velice užitečné a potřebné, protože čím dál více dětí má problémy s výslovností a je využívána pomoc logopeda. Z prezentace se mi líbí hned první kniha Logopedické pohádky, kde je super záměr autorů a to, že se vyhýbají v textu určitým hláskám, které dítě ještě neumí,a proto si nezafixuje špatnou výslovnost hlásek. Tyto knihy a příručky jsou výbornou pomůckou jak pro vychovatele a učitele, tak pro rodiče.

Markéta-
Nováčkov-
á
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Tuesday, 16. 12. 2014, 20:40

Velmi se mi líbila prezentace na téma "Próza s dívčí hrdinkou". Já sama jsem vášnivou čtenářkou od doby, kdy jsem objevila "Milionovou holku" od Stanislava Rudolfa. Moc fandím autorům tohoto žánru. Věřím, že celá řada dívek velmi ocení výběr z nabídky takovýchto pěkných knih a i ony se stanou vášnivými čtenářkami napříč žánry.

Vanda-
Šlechtov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Tuesday, 16. 12. 2014, 20:47

Nejvíce se mi líbila prezentace Veroniky Šolínové- Detektivka pro děti. Detektivka je jedno velké pátrání. Myslím si, že děti v dnešní době rádi řeší různé tajemné situace, jsou velice vynalézaví a rádi pátrají po všem možném. Je dobře, že existují autoři, kteří píší detektivky i pro děti. Knížky, které uvádí slečna v prezentaci jsou barevné a ilustrace určitě děti osloví.

Galina-
Pastorová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Wednesday, 17. 12. 2014, 08:16

Nemohu říct, že mě oslovila pouze jedna prezentace. Zajímavě a smysluplně je zpracována většina z nich a jejich využití v hodinách literární výchovy si dokáži představit jako přínosné a obohacující. Svou obrazovou poutavostí, velikostí písma a systematickým členěním mě zaujala Dětská encyklopedie. Díky žánru, který je zpracován, spatřuji při aplikaci v praxi širší význam. Využila bych ji jako vodítko k nalézání vhodných knižních titulů k různým mezipředmětovým projektům, které jsou do výuky často zařazovány. Začít např. hledáním využitelné encyklopedie by se mohlo stát tématem, myšlenkovou mapou či motivací některého z nich.

Žaneta-
Haltufová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Wednesday, 17. 12. 2014, 11:04

Již několikráte tu bylo napsáno, že prezentací je spousta. Z toho důvodu jsem si vybrala nejprve téma, které mě zaujalo a až poté prezentaci. První téma je "Naučná próza", zde mě nejvíce zaujala prezentace od Anny Kalové. Líbí se mi jak grafické, tak obsahové zpracování. Zaujaly mne knihy "V co věříš", "Proč? Jak?"
Druhé téma bylo "Sexuální výchova", v této sekci mě oslovila prezentace od Elišky Hanikové. Jedná se přeci jenom o téma, kterému se spousta lidí vyhíbá a zde máme na výběr pomocnou literaturu ve chvíli kdy se nás dítě zeptá...

Kateřina-
Mervartov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Wednesday, 17. 12. 2014, 13:08

Všechny prezentace jsou pečlivě zpracované a pro učitele určitě přínosné. Žánrově se mi nejvíce líbí detektivky pro děti a próza s dětským hrdinou. Myslím, že tyto knihy děti přitáhnou a upoutají.

Denisa-
Danihelkov-
á
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Wednesday, 17. 12. 2014, 20:19

Budu se opakovat, ale nejvíce mě zaujala prezentace s názvem Próza s dívčí hrdinkou od Terezy Biedermannové, protože jsem v dětství přečetla spousty knih s dívčí hrdinkou. Mimo jiné je prezentace úžasně graficky zpracovaná, na první pohled člověka upoutá, což je určitě velké plus.

Markéta-
Rozkošov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Wednesday, 17. 12. 2014, 21:04

Líbila se mi spousta prezentací, například prezentace na komiksy od Dana Černého, konkrétně Fanouš - Továrna zkázy. Mám ráda komiksy kvůli jejich grafickému ztvárnění - tento komiks je obzvlášť vydařený. Myslím, že takováto knížka děti přitáhne, protože v ní není tolik textu a děj dokreslí čtenáři obrázky. Dále se mi líbila prezentace na knížky od Reného Goscinniho - Mikulášovy patálie. Velmi mě zaujal styl knížky, mám ráda dobrodružné a vtipné příběhy. Prezentace na tuto knížku mě přiměla si sehnat i filmové adaptace, které byly natočeny.

Petra-
Macháňov-
á
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Thursday, 18. 12. 2014, 12:17

Jelikož mám velice ráda fantasy, dívala jsem se primárně na prezentace s touto tématikou. Nejvíce se mi líbila prezetace Ivony Šubrtové, protože podle mě nejlépe shrnula jednotlivé děje knížek. Prezentace určitě využiji jako inspiraci do budoucna, je skvělé, že existuje taková stránka, která se věnuje také moderním knížkám pro děti, které jsou pro ně určitě mnohem atraktivnější a záživnější, než povinná literatura.

Kamila-
Motýlová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Thursday, 18. 12. 2014, 12:24

Všechny prezentace jsou velmi zdařilé. Nejvíce mě zaujaly prezentace fantasy literatury. Každá z nich obsahuje představení jiných knížek, podle mého názoru jsou nejčtenější knihy z prezentace Bc. Michaely Bajerové a Bc. Kamily Brunclíkové a tato prezentace mě také oslovila nejvíce. Téma fantasy literatury bude aktuální ještě dlouhou dobu a mladí čtenáři se k ní budou vždy vracet. Nadpřirozené bytosti budou vždy oblíbeným prvkem literárních děl. Nakonec bych chtěla říci, že se mi líbí systém uspořádání prezentací, že si zde každý může najít téma, které potřebuje a které se mu nejvíce líbí.

Markéta-
Kubů
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Thursday, 18. 12. 2014, 12:35

Pro dětskou literaturu byly vždy typické pohádky, proto mě nejvíce zaujala prezentace na téma: lidová pohádka. Toto téma nebude nikdy zastaralé. Prezentace od Markéty Nováčkové je hezky zpracovaná a jsou zde ukázky pěkných ilustrací. Jsou zde obsaženy české typické pohádky od Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena. Jako studentku historie mě také zaujalo téma pověstí a historické prózy. Je dobré, že se mohou děti učit prostřednictvím zábavné formy a tímto způsobem jim utkví informace v paměti delší dobu.

Michal-
Nečesaný
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Thursday, 18. 12. 2014, 12:59

Velmi mě (jako dějepisáře) zaujala prezentace o historické próze. Byl jsem zde překvapen pojetím, kdy je kniha nejdříve popsána a až pak je uveden její název. Inspirativní jsou určitě i všechny uvedené prezentace o fantasy literatuře. Z nich se mi nejvíce líbí prezentace od Michaely Staré a Lucie Khýrové. Našel jsem v ní popis několika knih, které jsem vůbec neznal, ale přesto mohou patřit ke špičce daného žánru. Perličkou, která mě překvapila nejvíce, je kniha od fotbalisty Franka Lamparda.

Michaela-
Kosová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Thursday, 18. 12. 2014, 13:04

Z témat prezentací se mi nejvíce líbila dívčí literatura. Prezentace od Terezy Biedermannové je velmi pěkně zpracovaná. Myslím si, že dívčí hrdinka není pro dětské knihy příliš typická, proto je důležité, aby tyto knihy vznikaly. Dívky se mohou ztotožnit s hlavní představitelkou a může jim to pomoci překonat vlastní problémy. Období dospívání je velmi složité, a proto je dobré mít něco, co jim to může usnadnit. Důležité je pro dívky vědomí, že problémy, které mají, trápí i jiné.

Vítězsla-
va-
Stodolová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Thursday, 18. 12. 2014, 13:27

Velmi se mi líbí projekty realizované s knihovnami. Je potřeba děti nalákat právě do knihoven a tato cesta, kdy se děti seznamují s novými knížkami prostřednictvím her a zábavy, je podle mě velmi důležitá. Například v naší malé místní knihovně máme velmi šikovnou a nápady sršící paní knihovnici, která pro děti nejen školou povinné připravuje různé akce a projekty, děti se seznamují přímo i s autory knížek.

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6

PHP Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in D:\web\inpdf\wp-content\plugins\mingle-forum\wpf.class.php on line 850 and defined in D:\web\inpdf\wp-includes\wp-db.php on line 992