Diskuzní prostor

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6
Autor Téma:Diskuze
Kateřina-
Kloučkov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Thursday, 18. 12. 2014, 19:31

Jelikož je mým druhým studijním oborem historie, zaujala mě prezentace s tématikou historické prózy. Velice si vážím všech autorů a autorek, kteří se snaží dětem srozumitelně zprostředkovat dějiny. Ty totiž mohou být pro mnohé žáčky náročné na porozumění. Zajímavá je také prezentace Logopedická tématika v dětské četbě od Bc. Vladimíry Vondráčkové. Autorka v ní představuje spoustu zajímavých knížek, oslovila mě zejména kniha Logopedické pohádky. Pro děti je to nenásilná a příjemná forma učení problematických hlásek. Navíc dětí s logopedickými vadami přibývá, tudíž každá nová publikace zabývající se těmito problémy je přínosná.

Aneta-
Felgrová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Friday, 19. 12. 2014, 21:05

Upoutala mě prezentace s názvem Literatura pro děti a mládež se sexuální tématikou. Každé dítě se jednou začne ptát na věci týkající se sexuálního života. Rodiče i učitelé tak rádi využijí knih, které dětem srozumitelně a přehledně vysvětlí problematiku sexu a dospívání.
Dále mě velmi zaujaly prezentace zabývající se fantasy literaturou. Domnívám se, že i dnes se děti zajímají o tento druh literatury. Na druhém stupni základní školy po fantasy literatuře sáhne snad každý žák. Učitel by je měl v tomto čtení podporovat a rozhodně neshazovat tuto četbu. Pokud dítě čte (a do jisté míry je celkem jedno, co čte) - tak už to je úspěch!

Andrea-
Čermákov-
á
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Friday, 19. 12. 2014, 21:05

Mně se nejvíce líbila prezentace Dívčí literatura od Bc. Šárky Kadidlové a Bc. Šárky Škrabalové. Sama si vzpomínám, jak mě tato tematika zavedla ke čtení. Pamatuji se na velice poutavé příběhy od mojí tehdejší oblíbenkyně Lenky Lanczové. A rozhodně jsem v tom nebyla sama, hodně mých kamarádek ji četly. Připadá mi tato literatura pro dívky na základní školu vhodná. Protože volí i témata, která jsou důležitá k pochopení v tomto věku např. anorexie, drogy, ... Také si u knížky mohou dívky odpočinout a snít.

Ilona-
Holomková
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Friday, 19. 12. 2014, 21:12

Jak uvedlo několik lidí přede mnou, v takovém množství prezentací řady knih je těžké vybrat tu, která mě nejvíce zaujala. Proto se favority staly 3 prezentace, ke kterým se krátce vyjádřím.
První prezentací, která mě zaujala, byla o žánru detektivka, kterou vytvořila dvojice Bc. Lucie Podmelová a Bc. Tereza Stránská. V této prezentaci mě zaujala především část věnovaná současné detektivce. O některých knihách jsem neměla tušení, že lze vnímat jako detektivku. Respektive jsem o nich takto nepřemýšlela a myslím, že mi to v budoucnu může přinést užitečné poznatky.
Druhým zajímavým tématem je Dětská encyklopedie, kterou zpracovala Gabriela Jonášová. Jelikož patřím mezi zastánce, kteří chtějí doporučovat i "naučnou" četbu. Nezabývat se pouze dívčími romány či chlapeckými záhadami, ale ukázat v budoucnu žákům i klady na naučných knihách. Líbí se mi celkové pojetí prezentace, která je dokreslena mnoha obrázky. A jsem ráda, že jsem si touto prezentací mohla rozšířit podvědomí o dětských encyklopediích.
Poslední prezentací, která mne zaujala nejen z pohledu mého budoucího povolání, je Logopedické pohádky, říkánky, cvičení, vymalovánky, pexeso a obrázkové čtení od Petry Urbanové. Myslím, že některé z knih v budoucnu můžeme využít i v soukromém životě. Dnes je spousta dětí, které mají zhoršené řečové schopnosti.

Petra-
Mejvaldova
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 22. 12. 2014, 19:52

Nevím, kam se dříve podívat, kde dříve čerpat inspiraci. Prezentace jsou příjemné, poučné, líbí se mi zpracování témat. Například prezentace týkající se knih s logopedickým zaměřením jsou báječné. Podobně tak ty, které se věnují dětským encyklopediím. Pro budoucí praxi velmi dobře využitelné, pomohou, poradí, nasměrují, pro jaký titul sáhnout. Obor biologie k použití encyklopedií přímo vybízí, doufám, že u žáku v budoucnu sklidí úspěch. Děkuji za inspiraci

Zuzana-
Brůžová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Tuesday, 23. 12. 2014, 00:20

Tematicky mě zaujaly prezentace v kategorii Dívčí literatura - první prezentace se stejným názvem (Bc. Šárka Kadidlová a Bc. Šárka Škrabalová) a druhá "Próza s dívčí hrdinkou" (Tereza Biedermannová). Sama jsem si (asi jako každá dívka) tímto typem literatury prošla a musím uznat, že tyto oddechové knihy dokáží skvěle navnadit na další čtení a příjemce se vždy v nějakém tom příběhu najde. Určitě je to dobrá cesta, jak dospívající dívky dostat k literatuře.
Také mě zaujala prezentace projektu "Čteme prarodičům" - líbí se mi, že autorka Kateřina Eliášova nezapomíná i na starší generaci. Musí být opravdu milé každý týden předčítat seniorům v Domě s pečovatelskou službou a následně s nimi knihy rozebírat. Věřím, že akce tohoto typu jsou velmi přínosné pro obě strany.

Lucie-
Tmějová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Tuesday, 23. 12. 2014, 15:19

Zaujalo mě mnoho prezentací, ovšem nejvíce jsem věnovala pozornost prezentacím, které by oslovily přímo dětského čtenáře. Kdybych se tedy dívala očima dětského čtenáře, tak bych si vybrala publikace z prezentace Šárky Matějkové a Terezy Biedermannové. Obě autorky vytvořily velmi nápaditou propagaci knih, a to jak po stránce obsahové, tak vizuální.
Dále oceňuji obě prezentace zaměřené na logopedii. Obsahují inspirující ukázky nejen pro učitele, ale i pro rodiče. Samozřejmě by mě zaujaly i z pohledu dítěte.

Zdeněk-
Záboj
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Tuesday, 23. 12. 2014, 16:19

Nejvíce mě oslovila prezentace Lucie Tmějové. Prezentace je vyvedena jednoduše a přehledně, aniž by však byla bezobsažná, a tím dle mého splňuje to nejdůležitější, co se od prezentace vyžaduje.

Veronika-
Suchomelov-
á
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Friday, 26. 12. 2014, 11:58

Z uvedených prezentací mě hned na první pohled zaujala práce, která se zabývá logopedickou tématikou v tvorbě pro děti. Dnes dětí, které mají se správným mluvením a vytvářením některých hlásek problém,přibývá a je to velmi aktuální téma. Nejedná se o díla, která by měla sloužit pouze jako příručka učitele. Naopak by měla být pomůckou hlavně pro rodiče, což vnímám jako velmi přínosné. Knížky, které jsou v prezentaci uvedeny navíc vypadají velmi poutavě, takže si myslím, že i pro dítě samotné mohou být velmi atraktivní.Mohou se tak "nenásilnou" formou naučit správně vyslovovat všechny hlásky a zbavit se nežádoucích návyků v mluveném projevu.

Monika-
Vánišov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Friday, 26. 12. 2014, 21:10

Prezentací mě zaujalo více. Každá věc, která pomáhá zvýšit popularitu četby je pro mě jako pohádka. Dle mého názoru je to jedna z největších chyb dnešní mládeže - nečtou, a o hodně přichází. Jednou z prezentací, které se mi líbily, je prezentace týkající se literatury pro dívky od Bc. Šárky Kadidlové a Bc. Šárky Škrabalové. Je to oblíbený žánr, který se v období puberty stal i mým favoritem. U nás známá Lenka Lanczová je typická představitelka této literatury - ačkoliv se nejedná o nijak mimořádná literární díla, svůj účel plní a to velice dobře. Prezentace je pěkně pojatá, líbí se mi pohled na literaturu pro dívky z českého i světového hlediska. Oceňuji, že autorky prezentace zařadily i všem známé „upíří ságy“, které jsou nezanedbatelným prvkem v literatuře i filmu dnešních dívek a je třeba s tím počítat.

Martina-
Suchomelov-
á
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Saturday, 27. 12. 2014, 12:16

Při prohlížení prezentací mě oslovilo hned několik prací. Především to byla práce Šárky Matějové - Zvířecí hrdina v literatuře pro děti. Objevila jsem v ní hned několik knížek, které se nacházely i v mé dětské knihovně. Ať už to jsou knížky pro nejmenší čtenáře nebo knížky pro dospívající. V prezentaci je také zmíněna koňská tématika, která pro mně, jako nadšenou "koňařku", byla zásadní.
Od pradávna žijí zvířata a lidé v úzké symbióze. Zvířata ovlivňují naše životy. Proto je potřeba se naučit je respektovat a vážit si jich už od nejútlejšího dětského věku.

Barbora-
Nárožná
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Saturday, 27. 12. 2014, 21:44

Prohlédla jsem si většinu prací a obzvláště mě zaujaly práce na téma fantasy literatura. Mám k tomuto žánru velmi blízko, respektivě jsem k němu měla velmi blízko, když jsem s čtením beletrie začínala (12-15 let). Dle mého názoru je tento žánr často podceňován a přitom obsahuje mnohá vynikající díla. Hlavně bych chtěla podtrhnout práci Ivety Ficnerové, která vybrala a popsala díla, která jsem já sama četla a milovala. Literatura tohoto žánru je velmi čtivá, někdy sice na úkor svému obsahu, ale není to pravidlo, jak si mnozí myslí. Já sama jsem se od této literatury propracovala k "vážnější" literatuře a jsem si jistá,že kdybych nezačala číst fantasy, tak bych nezačala číst vůbec a rozhodně bych dnes nestudovala český jazyk a literaturu.

Tereza-
Cvrková
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 29. 12. 2014, 09:50

Myslím si, že se nedá vyzdvihnout jen jedna prezentace, všechny se mi líbily a jsou cennou inspirací pro všechny čtenáře a učitele. Krásná prezentace je od Gabči Plaché a Verči Kyralové, od Veroniky Šolínové, Terky Biedermannové a dalších. Jistě tuto stránku využije nejeden učitel.

Tereza-
Vavřenov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 29. 12. 2014, 11:29

Z oblasti fantasy literatury mě nejvíce zaujala prezentace od M. Staré a L. Khýrové. Největší plus je pro mě v tom, že autorky představují knihy méně známé. Harryho pottera, Pána prstenů i Eragona má každý v malýku, ale dovědět se o dalším fantasy dobrodružství a třeba si ho i přečíst mi přijde skvělé.

Dagmar-
Čížkov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 29. 12. 2014, 19:26

Zaujaly mě mimo jiné prezentace, které probírají sexuální tématiku. Vždy je velmi těžké určit, jestli se vůbec tato tématika má ve škole probírat a jak podrobně. Povětšinou se k takovýmto tématům dostáváme v rodinné výchově, ale je zajímavé na takové téma narazit i při hodinách českého jazyka.

Jana-
Hintnausov-
á
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 29. 12. 2014, 21:42

Mě zaujaly všechny prezentace. Jsou inspirací, jak pro malé čtenáře, tak i pro učitele. Jsou přehledné a poučné. Ale kdybych měla nejvíce vyzdvihnout, tak je to sexuální tématika. Protože si myslím, stejně jako v předešlých odpovědí, je velmi těžké určit jak podrobně probrat toto téma a propojit s českým jazykem.

Sabina-
Steigerov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Tuesday, 30. 12. 2014, 20:49

Vybrat pouze jednu prezentaci je opravdu těžké. Na všech prezentacích je patrná snaha, se kterou byly tvořeny. Líbí se mi většina z nich, některé obsahově, některé po stránce grafické. Velmi mne zaujala prezentace Próza s dívčí hrdinkou, líbí se mi originální grafické zpracování.

Kristýna-
Trnečkov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Thursday, 01. 01. 2015, 14:46

Musím říci, že mě zaujaly snad všechny knihy. Sama mám moc ráda literaturu pro děti, mám ráda pohádky a hlavně mám doma dva mladší bratry a už jen kvůli nim se snažím, abych neztratila přehled o nových i starších dětských knihách. Je pravda, že upřednostňuji knihy, které mají kratší texty, aby se dětem lépe četly, ale jsem moc ráda, že mi kolegové ukázali další nové tituly a myslím,že se to všem náramně povedlo. Patří vám velké díky.

Petra-
Novotná
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Friday, 02. 01. 2015, 11:30

Všechny práce jsou velmi povedené.Mě nejvíce zaujala prezentace Pročtěte se pátou třídou. Líbí se mi, že je to dlouhodobý projekt, který se koná v prostředí knihovny, ne třídy. Nejenom, že rozvíjí čtenářskou gramotnost, ale vzbuzuje zájem o knihy a čtení, prohlubuje sociální vztahy třídy. Projekt je dobře promyšlený- skupinová práce, zpětná vazba, soutěžení, obrazy, odměny. Tento projekt mě velmi inspiroval.

Anna-
Beňová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Friday, 02. 01. 2015, 11:59

Zaujala mě prezentace Anety Byrtusové. Představuje nám 5 poetických knih určených dětem a mládeži. Myslím, že poezii čtou děti i mládež mnohem méně než prózu, tím pádem jsou i prozaické knihy známější než poetické. Tato prezentace nám přibližuje aspoň některé z nich a tak nám rozšiřuje obzory. Učitelé by měli mít přehled a přiznám se, že v této oblasti ho vůbec nemám- proto mi tato prezentace připadá přínosná ;)

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6

PHP Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in D:\web\inpdf\wp-content\plugins\mingle-forum\wpf.class.php on line 850 and defined in D:\web\inpdf\wp-includes\wp-db.php on line 992