Diskuzní prostor

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6
Autor Téma:Diskuze
Veronika-
Šolínov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 12. 01. 2015, 12:56

Jen velmi těžko bych hledala prezentaci, kterou bych mohla preferovat před ostatními. Myslím, že všechny prezentace jsou přínosem a jejich autorům dalo velkou práci dát je dohromady takovým způsobem, aby byly tak přehledné a obsahovaly ty správná díla.
Přínosem pro mě je celá tato sekce. Svým žákům mohu doporučit velkou řádku knih různých témat, které sama neznám, ale kolegyně je ve svých prezentacích velmi hezky představily. Moc děkuji.

Jaroslava-
Procházko-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 12. 01. 2015, 13:29

Mě nejvíce zaujaly prezentace, které se věnují rozvoji čtenářství a čtenářské gramotnosti. Především to byly prezentace B.o.o.k (Boj o opravdové knihy) od Markéty Tůmové, jejíž projekt je směrován na žáky druhých stupňů, kdy se mi především líbí, že je to koncipováno jako sooutěž a celkově to má charakter, který si myslím, že by se dětem mohl líbit, dále se mi líbila prezentace Čtení není jenom pro šprty od Markéty Hnátové, což je projekt pro žáky od 15-20 let, kde se mi velice líbí, že projekt přivede žáky do knihoven a pro žáky by mohlo být jistě motivací, že poznatky využijí u maturity.

Klára-
Kusáková
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 12. 01. 2015, 14:06

Všechny prezentace jsou zajímavě zpracované a přínosné pro mou praxi. Nejvíce mě zaujala prezentace, která se zabývá literaturou se sexuální tematikou. Tohle téma je méně zpracovávané učiteli, takže díky prezentaci mám na výběr z mnoha titulů, které mohu v praxi využít.

Michaela-
Baculákov-
á
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Tuesday, 13. 01. 2015, 21:57

Ucelená sbírka prezentací nám dává dobrou základnu pro výběr knih jak pro žáčky škol, tak pro vlastní děti. S očekáváním jsem se vrhla na prezentace s fantasy tematikou. Harry Potter mě nepřekvapil ani neurazil, ale mé oblíbené knihy z toho žánru se tu neobjevily. Velice mě pobavila ukázka z knihy Peta Nikla - Přeshádky. Chodila jsem se svým potomkem na logopedii a teď jsem v pokušení knihu koupit a riskovat, že bude znovu šišlat.

Gabriela-
Jonášov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Wednesday, 14. 01. 2015, 21:23

Všechny prezentace splňují mé očekávání, jsou přehledné a výstižné. Oceňuji snahu všech, kteří prezentace vytvořili a umožnili nám nahlédnout do velkého množství literárních děl napříč žánry. Čerpala jsem z nich inspiraci k výběru nových titulů při koupi knih do naší školní knihovny. Pokud bych měla sama za sebe vyzdvihnout žánr, který mne zaujal a z kterého jsem zakoupila hned tři tituly, jsou to nonsensové pohádky.

Aneta-
Součková
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Thursday, 15. 01. 2015, 21:32

Nejvíce mě zaujala prezentace Gabriely Plaché a Veroniky Kyralové - próza s dětským hrdinou. Tato tématika je u dětí velice oblíbená. Jejich prezentace je hezky zpracovaná a obsahuje jen to nejdůležitější. Ráda bych ještě zmínila prezentaci Elišky Koskové a Pavlíny Kozlovské - komiks. Jsem velmi ráda, že mám nyní rozšířený přehled o nově vydaných komiksech i knihách pro děti a mládež.

Bc.-
Vladimíra-
Vondráčk-
ová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Friday, 16. 01. 2015, 18:56

Nejvíce mne zaujala presentace Moderní poezie od kolegyně Byrtusové. Domnívám se, že celkově poezie je částí literatury, která bývá některými vyučujícími opomíjená, přestože je tolik důležitá pro celkový rozvoj osobnosti dětí již od předškolního věku, ale následně poté v mladším školním věku atd. Jsem velice ráda, že jsou zde uvedeny čtyři knížky, které osobně zatím neznám a ráda si je přečtu a následně případně doporučím dále. Tyto knížky již dle anotací vypadají velice čtenářsky lákavě, také se domnívám, že to není pouze zdánlivé. Již autoři, kteří tyto knížky napsali, jsou oblíbenými. Mojí prioritní knížkou bude zejména Přeshádky Petra Nikla, kterou jsem již měla v ruce, avšak ji nepřečetla. Což jistě v brzké době napravím. :)

Eliška-
Kosková
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Sunday, 18. 01. 2015, 08:45

Zaujala mě prezentace s literaturou pro děti s rodinou a sexuální tématikou od Eliška Hanikové. Nejen, že prezentace je přehledně uspořádána, ale je zde zveřejněn i obsah jednotlivých knížek.

Toto téma je i v dnešní době hodně diskutabilní a v mnohých rodinách i zakázané. Učím na prvním stupni ZŠ, téma homosexuality, sexuální výchovy a narození dítěte je pro zvídavé děti od 7-11 let každodenní záležitostí. Mnoho učitelů i rodičů si neví rady, jak na tyto otázky odpovídat. Řešení ze strany školy jsou přednášky na téma sexuální výchovy s názvem " Z housenky motýlem", které jsou přístupné až od 5. třídy! Dětské knížky na toto téma jsou perfektním řešením škol i rodin pro děti na 1. stupni ZŠ.

Eva-
Chaloupkov-
á
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Sunday, 18. 01. 2015, 13:37

Je těžké určit z tak velkého množství právě jednu nejlepší. Každá prezentace je nápaditě a jedinečně zpracovaná. Tento projekt byl pro mě velmi přínosný, získala jsem bohatý materiál a inspiraci do své praxe. Prezentace pro mě znamenají studnici plnou zajímavých knih, kterou využiji i doma se synem - hlavně historickou prÓzu. Domnívám se, že priorotou je vychovat z našich dětí další čtenářskou generaci - a to hlavně nenásilnou ale účinnou a smysluplnou motivací (pěkná kniha, projekty s knihovnami).

Gabriela-
Poslední
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Sunday, 18. 01. 2015, 17:58

Všechny prezentace jsou zajímavé a přínosné, každá je jiná. Líbí se mi prezentace od Šárky Matějové - Zvířecí hrdina v dětské literatuře. Je přehledně rozdělená, ke každému textu má názornou ukázku.

Soňa-
Macková
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Sunday, 18. 01. 2015, 22:11

Prošla jsem si postupně více prezentací. Musím říci, že jsou zajímavé a je opravdu těžké vybrat jen jednu.Je to výborný zásobník nápadů a témat, který lze dobře využít v hodinách a musím říci, že některé z prezentací jistě využiju. Pro nás je to také dobrý přehled různých žánrů a knih, které by jeden člověk sám nestihl obsáhnout. Takhle mohu nahlédnout do prezentací a hned se dostanu k výběru současných knih.Za sebe tedy děkuji za výborný nápad.

Iveta-
Ficnerová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 19. 01. 2015, 16:33

Nelze vybrat lepší či horší prezentace, záleží pouze na nás, co se komu bude hodit do výuky a čemu dává přednost. Tento materiál shledávám velmi přínosným pro naši budoucí práci jako skvělý přehled toho, co můžeme dětem nabídnout.

Ladislava-
Plachetkov-
á
Nováček
Příspěvků: 2
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Tuesday, 20. 01. 2015, 21:45

Citováno z Sidonie Ilšnerová dne Sunday, 14. 12. 2014, 20:05
Nejvíce mě v této rubrice zaujal projekt "Pročtěte se pátou třídou".. Pro děti z pátých tříd je to myslím si velmi užitečné, zajímavé, soutěživé. Jsou ve správném věku, kdy je "dovést" nenásilně do prostředí knihoven. Tento věk je pro ně rozhodujícím, zda je knihovna osloví, nebo také ne. Velmi se mi líbí nápad spolupráce s knihovníkem. Děti určitě potěší, že si knížky mohou vybrat samy. A nakonec získání diplomu ano, jen bych zvážila, od koho získat finanční prostředky.

Určitě se jedná o velmi promyšlený projekt. Avšak odměňování za čtení se mi prostě nelíbí. Myslím, že je lepší, když děti jsou namotivovány vlastním příběhem, touhou po jeho pokračování, otázkami, na něž hledají odpověď. Jako dítě jsem velmi ráda četla, tak se na to dívám ze svého hlediska, kdy právě četba byla odměnou. Je samozřejmě možné, že se mýlím a jsou typy dětí, které právě tento projekt dovede ke čtenářství, či je v jejich čtenářství podpoří.

Martin-
Vondrák
Administrátor
Příspěvků: 3
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Thursday, 22. 01. 2015, 21:22

Dnes byly přidány další prezentace (10x)

Martin-
Vondrák
Administrátor
Příspěvků: 3
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 26. 01. 2015, 22:40

.

Jana-
Zedníčko-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Tuesday, 27. 01. 2015, 08:11

Zaujala mne prezentace- Moderní poezie pro děti a mládež. Zaujal mne výběr autorů Moderní poezie, jako jsou: T.Fisherová, R. Malý, P.Nikl., aj.U Radka Malého poutavé ilustrace a P. Nikla originální pojetí básní. Tyto ukázky mne inspirovaly pro vlastní použití těchto uvedených zdrojů ve vlastní výuce. Prezentace je přehledně zpracovaná.

Martina-
Kapustová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 02. 02. 2015, 14:20

Nejvíce mě zaujala prezentace k dílu Jana Drdy. Myslím si, že tímto způsobem bude nutné zpracovat veškeré přípravy na hodiny. Ať už bude učitel používat prezentaci spíše pro sebe, nebo ji uvidí žáci, příjde mi to jako dlouhodobě nejlepší způsob přípravy, i když je z počátku pracnější, dá se kdykoli pohodlně upravit a hlavně se dá snadno předat. Myslím si, že by bylo přínosem, kdyby se rozmohla solidarita a spolupráce mezi učiteli i studenty pedagogických fakult.Věřím, že do budoucna budou běžné i praktičtější požadavky k zápočtu atd. Proč nevytvořit prezentaci k určité látce a pak si je vzájemně nepřeposlat? Za 5 let studia by se tak stihly kvalitní přípravy a začínající učitelé by neměli tolik práce. Navíc by přípravy byly zpracovány pod odborným didaktickým dohledem a mohly by projít diskuzí a úpravami ještě před prvním použitím.

Radim-
Pecha
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 02. 02. 2015, 14:47

Všechny prezentace jsou velmi zdařilé a přínosné. Nicméně nejvíce se mi líbila prezentace s názvem "Dětská encyklopedie" od Gabriely Jonášové, jelikož představila velmi zajímavé knihy, které děti zaujmou. Dětské encyklopedie jsou vhodné i pro učitele. Dozví se zajímavé informace, které mohou aplikovat nejen v hodinách českého jazyka.

Lenka-
Ižáková
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 02. 02. 2015, 16:52

Nejvíce se mi líbila prezentace návrhu "Čtení není jenom pro šprty". Tento projekt mne velmi upoutal,jelikož si myslím, že se jedná o velmi atraktivní a nápaditou cestu, jak u žáků v podstatě nenuceně vyvolat zájem o četbu. Zároveň si myslím, že by touto cestou mohlo velmi účinně dojít k rozvoji čtenářské gramotnosti žáků.

Hana-
Kaplová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 02. 02. 2015, 18:44

Všechny prezentace se mi líbily, ale nejvíce mě asi zaujala prezentace ČTENÍ NENÍ jenom PRO ŠPRTY. Líbí se mi dlouhodobá spolupráce školy a knihovny. Myslím si, že by bylo pro žáky prospěšné, kdyby trávili každý měsíc nějaký čas v knihovně - naučili by se tam vyhledávat knihy a informace, což se jim bude na vysoké škole hodit.

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6

PHP Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in D:\web\inpdf\wp-content\plugins\mingle-forum\wpf.class.php on line 850 and defined in D:\web\inpdf\wp-includes\wp-db.php on line 992