Diskuzní prostor

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: 1 2 3 4 5 [6]
Autor Téma:Diskuze
Ivana-
Procházko-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 02. 02. 2015, 20:26

Nejvíce mě zaujala prezentace s názvem Čtení není jenom pro šprty. Samotná prezentace mě zaujala už jenom svým názvem, byla jsem zvědavá, co se v ní dozvím. Líbí se mi, že projekt by měl žáky připravit na maturitu a na přijetí na VŠ. Skvělé je, že žáci si mohouv knihovně půjčovat knihy, které sami chtějí, ne které musí a mají povinné. To by dle mého názoru mohlo pomoci i k většímu zájmu o čtení. Také se mi líbí, že se naučí orientovat se v knihovně a vyhledávat podstatné informace.

Veronika-
Mrázková
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Tuesday, 03. 02. 2015, 06:52

Myslím si, že celý nápad metodického portálu má svůj význam, mnohdy máme my jakožto učitelé dobré nápady, ale vždy mohou být lepší a efektivnější, když je o co se opřít a inspirovat se. Jednou z nejdůležitějších složek je dle mého názoru podpora čtenářství a jakékoli zábavné projekty ho mohou výrazně posílit. Také je dobré vědět, jaké knihy pro žáky vůbec vycházejí, abychom je mohli doporučit nebo šikovně použít tak, že by si je sami později vyhledali.

salfimo1
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Tuesday, 03. 02. 2015, 16:44

Zaujala mě prezentace na projekt, kde děti čtou prarodičům, seniorům vůbec. Líbí se mi samotný nápad, který nejen že by děti mohl přivést ke čtení pro ně neznámých knih, ale pro seniory by mohl být spojením s moderní dobou. Jistě by nezůstalo jen u čtení, děti a lidé o dvě generace starší by si k sobě jistě našli cestu a tento kontakt by byl oboustranně prospěšným.

Pohankova-
Alena
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Friday, 13. 02. 2015, 14:36

Pozornost jsem zaměřila hlavně na prezentace o komiksech, jelikož jsem si v dětských letech často kupovala časopis Čtyřlístek. Byla jsem mile překvapená, když jsem v prezentaci Magdy Koudelkové narazila na svůj oblíbený komiks o myších Anče a Pepíkovi. Hodně se mi líbila prezentace Taťány Metelkové Příběhová próza ze života dětí. Byly zde využity krátké ukázky a zajímavé shrnutí dějů knih.
Líbily se mi i prezentace o fantasy literatuře pro děti a mládež, z nichž byla každá zaměřena trochu jinak.

Veronika-
Jaklová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Friday, 13. 02. 2015, 20:07

Mě nejvíce zaujal projekt Čteme prarodičům. Myslím si, že by to byl úžasný prostředek k tomu vylepšit vztahy a komunikaci mezi roky vzdálenými generacemi. Starší lidé se mohou podělit o své životní zkušenosti a navíc mohou strávit čas v něčí společnosti (byla by to pro ně příjemná změna v denním programu), mladší žáci se mohou naučit trpělivosti, toleranci. To je to, co mladá generace potřebuje- naučit se mít v úctě starší, když si k tomu navíc otevře knížku, je to perfektní. Otázkou je, do jaké míry by se mladí opravdu chtěli zapojit.

Také se mi líbily prezentace na téma literatura pro děti s rodinou a sexuální tématikou, zvláště pak se mi líbil výběr publikací od Elišky Haníkové. Toto téma je dosti citlivé a popravdě nevím, jak bych si s ním poradila. V prezentacích lze najít slušný seznam literárních zdrojů, které nám ale mohou být k nápomoci.Dostala jsem se pouze k jedné knížce pro děti s homosexuální tématikou a to Jura a lama. Markéta Pilátová je skvělá autorka, ať už jde o knížky pro děti či dospělé. Škoda jen, že autorky zbylých prezentací nezahrnuly do svého výběru právě knížky s homosexuální tématikou.

Kristyna-
Šmahelov-
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Monday, 23. 03. 2015, 15:57

Všechny prezentace byly velmi pěkné a protože mám sestřičku, která neusne bez pohádky na "dobrou noc", tak musím říct, že jsem v těchto prezentacích našla spoustu inspirací na hezké knížky. V tomto směru pro mě asi byla nejpřínosnější prezentace na Nonsensové pohádky, jelikož se mi tam zalíbila knížka Modrý Poťouch, šla jsem jí sestřičce půjčit a musím říct, že sklidila velký úspěch. :-)

Kristýna-
Kuhnová
Nováček
Příspěvků: 1
Příspěvek Re: Diskuze
dne: Saturday, 23. 05. 2015, 23:03

Mě si nejvíce získala prezentace Markéty Hnátové Čtení není jenom pro šprty. Jedná se o výborný nápad a možnost přiblížení dospívajícím literaturu zábavnější formou. Koncept metodologických listů je nejen pákou na některé studenty, ale i dobrým pomocníkem k zapamatování probírané látky a rozhodně se takové pomůcky hodí i v přípravě na maturitu z českého jazyka. Koncept projektu je velmi účelně mířen na zvýšení čtenářské gramotnosti, což je v současné době plné technologií a počítačů velmi aktuální téma. Kdybych byla opět na střední škole, velmi ráda bych se takového projektu zúčastnila.

Stránky: 1 2 3 4 5 [6]

PHP Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in D:\web\inpdf\wp-content\plugins\mingle-forum\wpf.class.php on line 850 and defined in D:\web\inpdf\wp-includes\wp-db.php on line 992