Adresa: M. Horákové 504, 500 06 Hradec Králové

Email: kontakt@pppkhk.cz

Pedagogicko-psychologická poradna je školské poradenské zařízení, jehož činnost je upravena zákonem č.561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění a vyhláškou č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních.

V rámci služeb PPP je realizována diagnostická a terapeutická činnost, odborné konzultace a práce se skupinou.

V rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků realizujeme akreditované kurzy, semináře a přednášky pro učitele, vychovatele a další zájemce.

V PPP působí tým odborníků, který tvoří psychologové, speciální pedagogové, metodik prevence rizikového chování a sociální pracovnice.

Diagnostická a poradenská činnost:

• posouzení intelektových schopností
  • posouzení školní zralosti
  • diagnostika a poradenství poruch chování
  • posouzení úrovně pozornosti a aktivity
  • kariérové poradenství
  • diagnostika osobnosti
  • výchovné poradenství pro rodiče
  • metodické poradenství pro pedagogy MŠ, ZŠ, SŠ
  • spolupráce s dalšími institucemi (SVP, SPC, OSPOD, …)