Adresa: Na Spravedlnosti 803, Pardubice 530 02

Webové stránky: www.skp-centrum.cz/rodina-a-deti/mestsky-azylovy-dum-pro-zeny-a-matky-s-detmi-2

• Pomáhá bezdětným ženám i ženám s dětmi překlenout složité životní období, kdy ztratily domov, jsou bez finančních prostředků, bez pomoci partnera, rodiny a přátel.

• ubytování ve vybavených bytových jednotkách,
  • sociální a odborné sociální poradenství,
  • vytváření podmínek pro samostatnou přípravu stravy – uživatelky služby mají k dispozici kuchyň,
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí: zprostředkování kontaktů se třetími subjekty, kterými jsou lékaři, školy, sociální odbory, úřad práce, soud atd.
  • pomoc při výchově dětí, při vedení domácnosti a při hospodaření s finančními prostředky, pomoc při hledání návazného bydlení, zaměstnání atd.

Cílová skupina:

• ženy v obtížné životní situaci (bez přístřeší, sociálně vyloučené, které potřebují pomoc v péči o děti v oblasti výchovy a vzdělávání),
  • ženy od 18 let,
  • ženy od 18 let s dětmi (maximálně třemi) do dovršení věku 15 let,
  • ženy s trvalým bydlištěm v Pardubicích,
  • maximálně 6 žen s trvalým bydlištěm mimo Pardubice (v Pardubickém kraji),
  • ženy, které nejsou pod vlivem alkoholu a drog,
  • ženy bez diagnostikovaného psychiatrického onemocnění,
  • ženy bez mentální retardace,
  • ženy se zdravotním postižením s osobní asistencí, které nejsou závislé na obsluze personálu.